Gryzak logopedyczny – pomocny gadżet

Gryzak logopedyczny to specjalny gadżet, który zaprojektowany jest z myślą o dzieciach, które to potrzebują dodatkowych bodźców sensorycznych w jamie ustnej. Gryzak logopedyczny jest niezwykle przydatny w trakcie ząbkowania, ponieważ pozwala na wyciszenie podrażnionych dziąseł, a przy tym też rozwija umiejętności żucia i gryzienia.

Niezastąpiony gryzak logopedyczny

Gryzaki logopedyczne są niezwykle popularne, z kolei dla logopedów są nieocenioną pomocą. Ich działanie opiera się na kilku głównych celach a wśród nich najważniejsze to rozwój siły i stabilności żuchwy, eksploracja jamy ustnej, a także rozwijanie poczucia ułożenie narządów mowy. Dzięki i gryzakom logopedycznym dzieci rozwijają boczne ruchy języka, które są niezwykle ważne dla późniejszej umiejętności łatwego obrabiania kęsa. Co więcej gryzak logopedyczny ( https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/gryzak-logopedyczny-ark-fakturowany-xxt-bardzo-twardy-narzedzia-do-terapii-zaburzen-polykania ) zapewnia realizację potrzeby niektórych pacjentów gryzienia i żucia, a przy tym też ułatwia przejście od pokarmów płynnych do stałych i rozwija on sensoryczne odruchy w obrębie jamy ustnej.

Zachęta dla maluchów

Gryzaki logopedyczne dostępne są w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Wykonane są z atestowanych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że są one bezpieczne dla dzieci. Ich koszt uzależniony jest zwykle od firmy, która je wypuszcza, jednak zazwyczaj ceny wahają się w granicach 30 do 50 zł. Warto wyposażyć się w tego typu akcesoria w momencie, kiedy nasze dziecko zaczyna ząbkować, ponieważ gryzaki doskonale łagodzą bóle związane z rośnięciem nowych zębów, dzięki czemu też uspokajają dziecko, a przy tym też rozwijają funkcje żucia i później mowy.

Comments are closed.