Kwarantanna – jaką książkę wybrać?

Czas kwarantanny nie musi być okresem straconym. Jest to również idealny moment, aby zapoznać się z wieloma interesującymi nas książkami. Jednym z przykładowych autorów, który może towarzyszyć nam przez te trudne dni jest Jane Austen. 

Wyjątkowa pisarka 

Jane Austen to z pewnością jedna z najwybitniejszych  powieściopisarek z Wielkiej Brytanii. Dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi została ona doceniona zarówno przez środowisko pisarskie, jak i przez czytelników jeszcze za swojego życia. Poprzez swoje wyjątkowe opisy jest ona w stanie idealnie zapoznać czytelnika z realiami, jakie panowały w wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii. 

Dobrym przykładem może być książka pisarki rozważna i romantyczna, która dzięki geniuszowi  pisarki nie tylko doskonale opisuje losy dwóch poszukujących miłości kobiet, ale również pozwala poznać bogatą kulturę, architekturę, czy też przyrodę, która panowała w Wielkiej Brytanii w tym okresie. Innymi słowy ujmując jest to idealna pozycja zarówno dla wszystkich miłośników romansów, jak i dla tych którzy chcieliby bliżej poznać kulturę ówczesnej Wielkiej Brytanii. 

Wyjątkowa powieść 

Sama książka opowiada o dwóch siostrach. O Eleonorze i Marianie. Kobiety te, mimo pokrewieństwa różniły się jak dzień i noc. Ich cechy charakteru, sposób bycia oraz postrzegania świata były całkowicie inne. 

Młodsza z sióstr  Marianna do dziewczyna, którą określić można jako osobę romantyczną oraz marzycielską. Najbardziej w życiu ceni sobie wielkie wyznania oraz wielkie czyny. Z kolei starsza z sióstr Eleonora to osoba powściągliwa, ustatkowana.

Comments are closed.