Pouczające historyjki obrazkowe

Rodzice, którzy zastanawiają się, jak urozmaicić zabawy z dziećmi, z pewnością powinni zwrócić uwagę na historyjki obrazkowe. Dzięki nim czas spędzony z synem lub córką będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Zabawa i bezstresowa nauka w jednym to coś, z czego nie warto rezygnować.

Kolorowe i intrygujące

Historyjki przedstawione w obrazkach są lubiane chyba przez wszystkie dzieci. Maluchy z przyjemnością zasiadają do oglądania barwnych stronic, na których widać różne postacie. Nie trzeba ich specjalnie zachęcać do tego, by zaangażowały się w poznawanie przygód przedstawionych za pomocą obrazków i tekstów. Wystarczy tylko usiąść z dzieckiem przy stoliku i wspólnie z nim obejrzeć historyjkę, czytając na głos pojedyncze słowa i zdania, by przekonać się, że ta forma spędzania czasu ze swoją pociechą ma wiele plusów.

Idealne do edukacji w domu i nie tylko

Historyjki obrazkowe wspomagają rozwój dzieci, o czym dobrze wiedzą nie tylko rodzice, ale także nauczyciele w przedszkolach. Bez takich pomocy zajęcia byłyby dla maluchów po prostu mniej atrakcyjne. Historyjki z obrazkami wspaniale rozwijają wyobraźnię, ponadto wspierają myślenie przyczynowo-skutkowe. Poznając świat przedstawiony za pomocą obrazków i przypisanych do nich tekstów, mały uczeń nabywa także umiejętność wyciągania wniosków i poznaje nowe słowa.

Wybierając historyjki obrazkowe, dajemy dziecku wsparcie i przygotowanie do dalszej nauki w szkole. Różnorodność tych materiałów pozwala na zgromadzenie wspaniałej biblioteczki malucha!

Comments are closed.