Czym są ebooki?

Nowoczesne technologie dotykają coraz częściej i takich dziedzin życia, które zdawałoby się jeszcze do niedawna, na zawsze pozostaną analogowe. Dobrym tego przykładem są ebooki, które nie tylko znacznie ułatwiły, lecz często wielu osobom umożliwiły kontakt z literaturą.

Czym są ebooki?

Ebooki to inaczej mówiąc, cyfrowe książki. Cała książka istnieje w postaci pliku komputerowego, który można odczytać przy pomocy specjalnego czytnika. Czytniki te wykonane są w technologii e-ink, czyli nie jest to standardowy wyświetlacz stosowany przykładowo w telefonach komórkowych, lecz imitujący prawdziwy papier i druk obraz. Dzięki takiej technologii czytanie przy pomocy takiego czytnika do złudzenia przypomina czytanie prawdziwej książki.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Dlaczego warto korzystać z takiego czytnika i wyświetlanych na nim ebooków? Przede wszystkim z powodu ogromnej wygody. Książka już nie jest ogromną cegłą, która waży na tyle dużo, że ciężko ją utrzymać w dłoniach, lecz jest w postaci niewielkiego i co najważniejsze bardzo lekkiego urządzenia. Dodatkowo pamięć takiego czytnika mieści w sobie tysiące ebooków, Dzięki czemu można swoje ulubione pozycje zawsze mieć przy sobie, np. podczas wycieczki wakacyjnej.

Zachęcam do nabycia w:

https://www.ibuk.pl/eksiazki.html

Comments are closed.