Książki popularnonaukowe wciąż na listach bestsellerów

To znamienne, że na każdej liście najlepiej sprzedających się książek, zawsze znajdzie się w czołówce kilka pozycji popularnonaukowych. Ten trend obowiązuje już od kilkunastu lat. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie uległ zmianie. O czym to świadczy?

Ludzie na poziomie mają szerokie zainteresowania

Większość klientów księgarni internetowych i stacjonarnych to przedstawiciele klasy średniej. Są oni odpowiednio wykształceni. Skończyli studia, posiadają dobre posady, zarabiają przyzwoite pieniądze. Czas wolny od pracy chcą poświęcać na rzeczy rozwojowe.

Uczą się języków obcych, czytają, zdobywają informacje o otaczającym ich świecie. Pasjonują się najczęściej psychologią, dietetyką, historią, kosmosem, życiem zwierząt i zjawiskami przyrody. Z tego względu często sięgają po książki popularnonaukowe, które zaspokajają ich ciekawość.

Młode pokolenie lubi się uczyć

Ta najliczniejsza grupa czytelników przeważnie posiada potomstwo. Rodzice pragną dostarczyć jak najwięcej wiedzy swoim pociechom. Kupują więc wydania popularnonaukowe dla dzieci. Atrakcyjne, bogato ilustrowane. Nastolatkowie mają już sprecyzowane zainteresowania. Zgodnie z nimi samodzielnie wyszukują opracowań popularnonaukowych dla młodzieży. Później dorastają, idą na studia i historia się powtarza.

Książki popularnonaukowe – odwiedź na Ksiegarnia.pwn.pl

Comments are closed.