Książki z serii romans z szejkiem – rodzaj literatury, który cechuje się wysoką i częstą dynamiką zdarzeń

Prawdą jest, że to, co nieznane, kusi dwa razy bardziej. Niemniej z tego właśnie powodu książki z serii romans z szejkiem biją rekordy czytelniczej popularności.

Co jest ciekawego w książkach z serii romans z szejkiem?

A choćby cała ta otoczka zakazanej miłości biednej, skromnej oraz zwyczajnej dziewczyny do możnego, poważanego i wszechmocnego szejka, który ma niedługo przejąć władzę w swoim królestwie i się ożenić z księżniczką.

Poza tym dzięki licznym opisom książki te ukazują nam, jak wyglądają codzienność, która towarzyszy koronowanym głowom i jakim namiętnościom i pokusom ulegają. Swój klimat do książek wprowadzają też różnice światopoglądowe i obyczajowe, które dzielą dwójkę głównych bohaterów.

Czemu książki z serii romans z szejkiem są tak skonstruowane?

To proste, bo każdy czytelnik czy czytelniczka lubi, gdy w trakcie czytania widać gołym okiem postępujący i zaskakujący dynamizm. Właśnie ta mnogość przeszkód i wybory, których muszą dokonać główne postacie- sprawiają, że harlequiny są takie ciekawe i kuszące.

To czy fabuła potoczy się w jednym, czy drugim kierunku, zależy niekiedy od jednej, ale jakże ważnej i brzemiennej w skutkach decyzji. Właśnie ta dramaturgia jest tym czymś, czego oczekują panie zakochane w fikcji literackiej.

Więcej na ten temat można przeczytać na https://pzwl.pl/seria/Romans-z-szejkiem,s,691222.

Comments are closed.