Wydawnictwo WNT

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie jest najlepsze polskie wydawnictwo. Dla osób kochających literaturę bardzo ciekawe są wszelkie jej aspekty, także to, jakie wydawnictwo konkretnie wydało daną książkę i jaka jest jego historia.

Wydawnictwo dla osób lubiących nauki ścisłe

W Polsce działa naprawdę bardzo dużo przeróżnych wydawnictw, a wiele z nich ma bardzo bogatą historię. Oczywiście do najbardziej znanych należy zaliczyć przede wszystkim wydawnictwo PWN czy też wydawnictwo Rebis. Bardzo często ciekawe i niecodzienne historie są związane z mniejszymi i mniej znanymi wydawnictwami – taka sytuacja ma miejsce na przykład z wydawnictwem WNT. W tym tekście zostanie opisana właśnie jego historia oraz zostanie poruszonych wiele nieznanych szerszej publice ciekawostek.

Wydawnictwo WNT – jaka jest jego historia?

Wydawnictwo WNT, czyli Wydawnictwo Naukowo – Techniczne zostało założone krótko po zakończeniu II Wojny Światowej, a dokładniej w 1949 roku. Od 1961 roku działało ono jako Państwowe Wydawnictwo – Techniczne. Zajmowało się ono publikacją naukowych pozycji z zakresu między innymi: matematyki, fizyki czy też chemii. Niestety w 2010 roku wydawnictwo w związku z problemami finansowymi znalazło się w likwidacji, a w 2016 roku przejęło je w całości wydawnictwo PWN.

Comments are closed.