Komiksy z Kaczorem Donaldem

Kaczor Donald jest postacią, której nie da się pomylić z innymi. Na jego animowanych przygodach wychowały się całe pokolenia dzieci na wszystkich kontynentach i choć wiekowy, bo pierwszy film z jego przygodami pojawił się w 1934 roku, to bawi tak samo jak kiedyś.

Gadżety z Kaczorem Donaldem

Kaczor Donald to jednak nie tylko zabawna kreskówka dla dzieci , ale także cała seria komiksów, czasopism dla dzieci , figurek postaci, puzzli z przygodami, kolorowanek, zeszytów i przyborów szkolnych, tekstyliów oraz innych gadżetów bez których nie obejdzie się żaden miłośnik tego przezabawnego kaczorka. Najważniejsze są oczywiście komiksy i kreskówki bez których reszta nie miałaby sensu.

Kaczor Donald komiksy

W Polsce komiksy z przygodami Kaczora Donalda cieszą się niesłabnącym powodzeniem od wielu lat. Wydawano je w postaci czasopism, z najpopularniejszym miesięcznikiem Kaczor donald, którego wyszło już 1000 numerów.


Dzieciom i rodzicom podoba się ten nieco gamoniowaty kaczor o antropomorficznych kształtach. O jego kolejnych perypetiach czyta się ze śmiechem, a prześladujący go pech sprawia, że postać mimo złośliwego i czasem mściwego charakteru da się lubić. W komiksach spotkamy cała plejadę krewnych i znajomych Kaczora Donalda z trzema sympatycznymi i psotnymi siostrzeńcami na czele. Wspomnieć też należy urokliwą Daisy, narzeczoną bohatera.

Comments are closed.