Za co cenimy komiksy?

Komiks

Jedni je uwielbiają, drudzy nie wykazują nimi zainteresowania, a jeszcze inni wręcz od nich stronią – mowa jest tutaj o komiksach. Warto wiedzieć, że czytanie ich wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego nie należy tego przekreślać z góry. Oczywiście nie zastąpią tradycyjnej książki, ale mogą stanowić jej uzupełnienie. Warto przecież próbować różnych rzeczy, tematyka komiksów może być przeróżna. Bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, zgodnie z wiekiem, zainteresowaniami czy płcią.

Dlaczego sięgamy po komiksy? Czas poznać ich zalety

W Japonii bardzo powszechne są mangi, można je dostać na niemalże każdym kroku, przebierać do woli w tytułach i tematyce. Okazuje się, że taka rysunkowa historia cieszy się ogromną popularnością na całym świecie i to nie tylko wśród dzieci. Sięgają po nie nastolatkowie i dorośli. Jak najbardziej można nazwać je godnymi polecenia zamiennikami książek. Wystarczy dać szansę komiksowi, a z pewnością trudno będzie potem poprzestać tylko na jednym. Jest to bardzo wciągające zajęcie, podobnie jak czytanie klasycznych książek. Różnica polega na tym, że w mandze dominują obrazki, a treść dotyczy dialogów między postaciami, krótkich opisów. Nawet jeśli dana pozycja ma dużo kartek, przeczytanie jej nie zajmuje wiele czasu. Będzie to wobec tego świetna opcja dla osób niemających czasu na spędzanie go z klasyczną książką w ręce.

Zwykle komiksy są krótkie, więc czyta się je szybko i przyjemnie, ale nie brakuje też takich bogatych w treści, zawierających rozbudowane opisy, długie dialogi. Nierzadko przeczytanie całej mangi zajmuje dosłownie godzinę. Nikogo nie powinna zrażać wobec tego ilość stron wyrażona w tysiącach. Ten rodzaj literatury wręcz się pochłania, można czytać nawet podczas przerwy szkolnej, w drodze do szkoły czy pracy. Bardzo łatwo też przypomnieć sobie to, o czym do tej pory czytaliśmy, bo wystarczy przejrzeć kilka stron z ilustrowanymi obrazkami. W przypadku książki trzeba byłoby zatopić się w tekst, co znacznie wszystko utrudnia.

Comments are closed.