Spotkanie z dietetykiem w ramach trwającej ogólnopolskiej kampanii ,,UWAGA NADWAGA’’

 DSCF8002

W związku z przystąpieniem naszej placówki do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie podejmowanych jest szereg różnorodnych przedsięwzięć w obszarze edukacji prozdrowotnej. W ramach trwającej ogólnopolskiej kampanii ,,UWAGA NADWAGA’’ nasi uczniowie oraz ich rodzice uczestniczyli w spotkaniach z ekspertem Naturhouse.  W dniu 24.11.2015. odbyła się prelekcja dla gimnazjalistów na temat: zagrożeń związanych z nieprawidłowym odżywianiem, której celem było zwrócenie uwagi na pogłębiający się problem nadwagi i otyłości. Sprzyja temu niestety brak aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przez młodych ludzi oraz przesiadywanie przed komputerem. W czasie spotkania pani dietetyk opowiedziała o prawidłowych nawykach żywieniowych, skutecznej profilaktyce nadwagi i otyłości oraz o konsekwencjach zdrowotnych. Przekazała cenne wskazówki o zdrowych metodach walki ze zbędnymi kilogramami. Zachęcała wszystkich do dbania o swoje zdrowie, poruszyła problem bulimii i anoreksji.

Podczas wywiadówek odbyło się również spotkanie z Rodzicami, które było okazją do zapoznania się z nowymi trendami w edukacji prozdrowotnej. Specjalista ds. żywienia zapoznała zebranych ze skutkami wynikającymi z nieprawidłowej diety, wskazywała jak prawidłowo komponować pełnowartościowy jadłospis dla rodziny.

W ramach kampanii chętne osoby mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Oświęcimiu, gdzie uzyskają cenne wskazówki żywieniowe, broszury i materiały edukacyjne.

DSCF8004