Gimnazjaliści w przedszkolu

Drugiego grudnia, w ramach prowadzonej w naszej szkole edukacji prozdrowotnej, odwiedziliśmy zaprzyjaźnione z nami przedszkole na Zasolu. Uczennice kl. IIa, Klaudia i Marta, przeprowadziły zajęcia dla przedszkolaków z najstarszej grupy. Tematem zajęć były „Witaminy”. Podczas zajęć ruchowych dzieci dowiadywały się, „gdzie mieszkają witaminki” oraz dlaczego należy jeść owoce i warzywa. Zabawom towarzyszyła piosenka Fasolek pt.: „Witaminki”. Maluchy odpowiadały na pytania związane z tekstem piosenki, a także świetnie się bawiły ruszając się w takt rytmu. Wyzwaniem, z którym dzieci świetnie sobie poradziły, były zagadki, na które odpowiedzią były nazwy warzyw i owoców. Wiele emocji wzbudziła zabawa polegająca na rozpoznawaniu warzyw i owoców z zasłoniętymi oczami, za pomocą zmysłu dotyku i węchu. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki w postaci kolorowych jabłek- bombek. Okazało się, że wszyscy świetnie się bawili, nie tylko przedszkolaki, ale także ich starsze koleżanki.