Mamy bzika na punkcie zdrowego stylu życia- czyli jak świętowaliśmy Dzień Dziecka

W dniu 04.06.2016 r. (sobota) w ramach Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcjach promujących zdrowy styl życia. W ramach projektu „Żyj zdrowo kolorowo” każda klasa wzięła udział w konkursie na przygotowanie jadłospisu zgodnego z zasadami diety optymalnej dla gimnazjalisty. Reprezentanci klas przystąpili do rywalizacji o tytuł „Mistrza zdrowej kuchni”. Uczniowie wykazali się wysoką kreatywnością przygotowując zdrowe, smakowite i estetycznie podane dania. Zaangażowanie uczniów przeszło nasze oczekiwania i decyzją komisji wszyscy zostali zwycięzcami. Uczniowie otrzymali książeczki z przepisami na ciekawe, zdrowe i kolorowe dania. Każdy mógł także posmakować koktajlu truskawkowego. Uczniowie mogli również poszerzyć wiedzę w temacie: „Dlaczego warto jeść truskawki, jak korzystać z ich dobrodziejstwa przez cały rok”. Mogli także dowiedzieć się dlaczego dieta bogata w błonnik jest ważna dla naszego zdrowia.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, które wpływa nie tylko na zdrowie, ale i dobre samopoczucie. Jest także sprawdzonym sposobem na poprawę wyglądu, czy lepsze wyniki w nauce. Warto też podkreślić, że wspólne gotowanie jest okazją na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi. Zachęcamy wszystkich: Odejdź choć na chwilę od komputera i podejmij wyzwanie kulinarne!
Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać Państwu Kotlarczykom– właścicielom sklepu warzywnego przy ulicy Polnej na os. Zasole, którzy podarowali naszej szkole TRUSKAWKI.

W tym dniu odbyła się także Mini Olimpiada Sportowa. Każda klasa wystawiła reprezentację biorącą udział w konkurencjach sportowych.

Pierwszą konkurencją było przygotowanie herbu danej klasy w dowolnej formie na papierze w formacie A 3, który był prezentowany publiczności zgromadzonej podczas olimpiady. Jury w składzie: Pani Dyrektor mgr Iwona Kolasa, mgr Beata Kapcińska- Jurczyk oraz pedagog szkolny mgr Danuta Mitoraj pierwsze miejsce przyznało równorzędnie klasom 3A oraz 2 B po – 5 pkt, drugie miejsce dla klas 3 B oraz 1 B po 4 pkt, trzecie miejsce dla klas 2 A i 1 A po 3 pkt.

Druga konkurencja to Bieg na orientację. Podczas biegu były przygotowane cztery stanowiska tematyczne, gdzie nauczyciele danego przedmiotu zadawali drużynom pytania      z zakresu biologii, matematyki, sportu oraz zadanie sportowe. Za poprawną odpowiedź drużyna uzyskiwała pięciosekundową bonifikatę czasową. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3 A zdobywając 5 pkt, drugie miejsce klasa 3 B – 4 pkt, trzecie miejsce klasa 2 A – 3 pkt, czwarte miejsce klasa 2 B – 2 pkt, piąte miejsce klasa 1 B – 1 pkt szóste miejsce klasa 1 A – 0 pkt.

Trzecia konkurencja to pchnięcie kulą. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2 B – 5 pkt, drugie miejsce klasa 3 A – 4 pkt, trzecie miejsce klasa 2 A – 3 pkt, czwarte miejsce klasa 3 B – 2 pkt, piąte miejsce klasa 1 B – 1 pkt szóste miejsce klasa 1 A – 0 pkt.

Kolejna dyscyplina olimpijska to skok w dal z rozbiegu. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2 A zdobywając 5 pkt, drugie miejsce klasa 3 B – 4 pkt, trzecie miejsce klasa 2 B – 3 pkt, czwarte miejsce klasa 3 A – 2 pkt, piąte miejsce klasa 1 B – 1 pkt szóste miejsce klasa 1 A – 0 pkt.

Piąta konkurencja to bieg kangurów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3 B – 5 pkt, drugie miejsce klasa 1 A – 4 pkt, trzecie miejsce klasa 2 A – 3 pkt, czwarte miejsce klasa 2 B – 2 pkt, piąte miejsce klasa 1 B – 1 pkt szóste miejsce klasa 3 A – 0 pkt.

Ostatnią konkurencją zawodów było przeciąganie liny. Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą w tej samej kategorii wiekowej. Za zwycięstwo klasa otrzymywała 5 pkt. Wśród klas pierwszych wygrała 1 B – 5 pkt, w klasach drugich lepsza okazała sie 2 b – 5 pkt, najlepsza z klas trzecich to 3 B – 5 pkt.

Klasyfikację generalną Mini Olimpiady Sportowej wygrała klasa 3 B zdobywając 24 pkt, drugie miejsce zajęła klasa 2 B z dorobkiem 22 pkt, trzecie miejsce zajęła klasa 2 A z 17 punktami, czwarte miejsce zajęła klasa 3 A – 16 pkt, piąte miejsce dla klasy 1 B – 13 pkt, na szóstym miejscu rywalizację zakończyła klasa 1 A – 7 pkt.

Na zakończenie Dnia Dziecka uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas oraz drobne upominki.

 

Opracowanie: mgr Michał Bartosik
mgr Joanna Jachnicka- Kamieniarz
mgr Mirosława Kapturkiewicz