Warsztaty profilaktyczne dla młodzieży

W dniach 23.05.2017 r. i 25.05.2017r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach na temat „Współczesne zagrożenia młodzieży związane z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi, wykorzystanie przestrzeni wirtualnej w zjawiskach narkotykowych”, które przeprowadził pan Piotr Rychły, a sfinansował Urząd Miasta Oświęcim.

Program zajęć warsztatowych został dobrany w zakresie czasowym dwóch godzin dydaktycznych dla klasy w taki sposób, aby przedstawić szereg powiązanych ze sobą zjawisk dotyczących szeroko pojętej przestrzeni zagrożeń współczesnymi środkami psychoaktywnymi.

Podczas zajęć wykorzystano ciekawe prezentacje multimedialne, filmy szkoleniowe oraz stosowano metody aktywizujące.

Warsztaty miały na celu znaczną poprawę świadomości zagrożeń związanych z konsumpcją tzw. „dopalaczy” i innych środków psychoaktywnych, wypracowanie umiejętności podejmowania właściwych działań związanych z zagrożeniami nowymi środkami psychoaktywnymi, uświadomienie zagrożeń w przestrzeni prawnej związanych z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi oraz uświadomienie mechanizmów wykorzystywania przestrzeni wirtualnej do manipulowania wiedzą o zagrożeniach środkami psychoaktywnymi, w tym dopalaczami.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony