„Od dziewczynki do kobiety”- spotkanie profilaktyczne dla dziewcząt

W poniedziałek 12.06.2017 r. uczennice klas I i II uczestniczyły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Od dziewczynki do kobiety”.

Program ten realizowany jest w naszym gimnazjum już od kilku lat. Ma on na celu edukację nastolatek, umożliwienie im lepszego poznania własnego ciała i zachodzących w nim przemian biologicznych oraz świadomego wyboru właściwych środków higienicznych.

Nastolatki zyskały odpowiedzi na wiele pytań podczas spotkania z  ekspertem firmy Johnson&Johnson. Wykorzystano nowoczesne metody audiowizualne, co umożliwiło przedstawienie trudnych zagadnień w sposób przystępny i ciekawy. Uczennice otrzymały zestaw materiałów edukacyjnych, broszurę informacyjną. Uczestniczki dzięki spotkaniu miały możliwość  kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia, m. in. poprzez naukę samobadania piersi z wykorzystaniem silikonowego fantomu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony