Księgarnia internetowa czy stacjonarna?

Kupowanie książek obecnie jest tak proste, jak jeszcze nigdy wcześniej. Dzięki temu, że na rynku obecne są zarówno księgarnie internetowe, jak i te klasyczne stacjonarne, klient ma naprawdę ogromny wybór, gdzie kupi swoje nowe książki. Warto sobie jednak zadać pytanie, gdzie lepiej je kupować?

Charakterystyka księgarni internetowej

Księgarnia internetowa ma tę jedną ogromną zaletę, że jest niezwykle wygodna i komfortowa podczas robienia w niej zakupów. Nie trzeba już jechać do księgarni, chodzić pomiędzy regałami i nosić często bardzo ciężkich zbiorów nowych pozycji. Co więcej, w internetowej wersji na ogół jest znacznie większy wybór. Co ciekawe, nie tylko zwykłych drukowanych książek, lecz również i tych elektronicznych, czy też audiobooków.

Charakterystyka księgarni stacjonarnej

Nie da się jednak ukryć tego, że stacjonarne księgarnie to jednak coś, co ma pewną magię kupowania książek. Nie można zaprzeczyć temu, że nie ma nic przyjemniejszego niż przechadzanie się po księgarni, rozglądanie się po regałach i łowienie wzrokiem kolejnych grzbietów nowych pozycji w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego. Taka księgarnia nawet pomimo swoich wad, zawsze znajdzie amatora, który poświęci jej chwile czasu i swoich pieniędzy.

Przykładem znanej księgarni internetowej jest Księgarnia.PWN.pl.

Comments are closed.