Nauka zdalna w dobie pandemii

Obecna sytuacja wpłynęła na każdą dziedzinę naszego życia, nie wykluczając również uczniów. Nauczanie zdalne budzi ogromne kontrowersje w środowisku samych zainteresowanych oraz naukowców. Dlatego w dobie tak trudnych i wymagających warunków powstają nowe pomysły i technologie, które mają usprawnić proces nauczania zdalnego i przynieść korzyści dla samych uczniów.

Nowa Era – kształcenie zdalne

Wydawnictwo z olbrzymim zapleczem i doświadczeniem już od lat prezentuje gotowe pomysły i dostarcza materiały pomocne w skutecznym nauczaniu. Również w tym przypadku nadchodzi z pomocą. W odpowiedzi na zapotrzebowania współczesnej edukacji przygotowało materiały i pomoce dydaktyczne, które umożliwiają sprawną realizację podstawy programowej, również w przypadku nauczania geografii.

Oblicza geografii, czyli jak skutecznie kształcić ucznia w szkole ponadpodstawowej?

Podręczniki Oblicza geografii dla szkoły ponadpodstawowej (https://tantis.pl/serie/oblicza-geografii-4550) to spójna koncepcja, którą łączy jedno – umiejętne przekazanie wiedzy młodemu człowiekowi z zakresu geografii ogólnej i społeczno-ekonomicznej. Podręczniki dzielą się na zakres podstawowy i rozszerzony, a każdy z nich posiada dodatkowo dwie części i dodatkowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, w tym Kartę nauczyciela i Atlas.
– część pierwsza to zagadnienia z zakresu geografii ogólnej,
– część druga dotyczy aspektów społeczno-ekonomicznych i obcowania z mapą

Oblicza geografii – kształcenie zdalne

W obliczu obecnego systemu nauczania wydawnictwo dodatkowo opracowało skuteczne pomoce i materiały usprawniające pracę zdalną również w zakresie realizacji podstawy programowej z geografii. Jakie nowości?

– generator.dlanauczyciela.pl – baza testów i zadań;
– dla nauczyciela.pl – materiały dydaktyczne,
– E-booki – wersje elektroniczne podręczników Oblicza geografii,
– mapy,
– portal terazmatura.pl – zawiera materiały niezbędne do przygotowania ucznia do egzaminu dojrzałości.

Podręczniki z Nowej Ery realizują podstawę programową w sposób przystępny nie tylko dla nauczycieli, ale również dla uczniów.

Comments are closed.