Więcej czytania, więcej korzyści

Czytanie książek to czysta przyjemność, wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. Można się sporo dowiedzieć i nauczyć, zainspirować, zmotywować do działania, poprawić nastrój i pamięć. Korzyści płynących z czytania jest naprawdę sporo, ale wiele osób twierdzi, że brakuje im na to czasu. Pora skończyć z tą popularną wymówką, bo każdy ma tyle samo czasu każdego dnia, a dokładnie 24 godziny. Wystarczy dobra organizacja, chęci i zmiana nawyków, aby zacząć czytać więcej książek.

Jak zacząć więcej czytać? Poznaj skuteczne sposoby!

Nawet przy ograniczonym czasie do wykorzystania zawsze można znaleźć go trochę na przeczytanie przynajmniej rozdziału książki (https://tantis.pl/ksiazki-c1450). Należy zacząć od przyjrzenia się swoim nawykom, przeanalizować to, na co dokładnie i ile poświęca się czasu. Może okazać się, że godzinę czy dwie marnuje się na bezsensowne przeglądnie Facebooka czy oglądanie śmiesznych filmików na YouTube. Zdecydowanie więcej korzyści płynie z czytania książek niż z oglądania telewizji czy wpatrywania się w ekran smartfona. Pora zastanowić się nad priorytetami w życiu i dokonać zmian. Czytać można dosłownie wszędzie, nawet stojąc w korku ulicznym, podróżując komunikacją miejską itd. Nie trzeba nawet wozić ze sobą książek, ale mieć je zapisane w formacie elektronicznym. Przykładowo lekki, nieduży czytnik e-booków jest w stanie pomieścić tysiące tytułów, które będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zawsze warto mieć przy sobie książkę – jeśli nie tradycyjną, to chociaż w postaci e-booka czy nawet audiobooka, w zależności od osobistych preferencji. Nie trzeba też martwić się wysokimi kosztami ani kupować książek, bo są dostępne za damo w bibliotekach. Ciekawą opcją będzie branie udziału w czytelniczych wyzwaniach, co zwiększy motywację do czytania i przy okazji pozwoli nawiązać nowe znajomości. Istotne będzie to, aby czytać to, co sprawia przyjemność, porywająca fabuła jest niezwykle wciągająca. Można czytać tylko jedną książkę naraz lub kilka równolegle, jeśli ktoś się szybko nudzi. Do dyspozycji jest tak wiele gatunków książek i tytułów, że nie starczyłoby życia do przeczytania wszystkiego.

Comments are closed.