Książki wydawnictwa Cambridge University Press dla każdego, kto chce się rozwijać

Każdy, kto uczył się języka obcego w szkole, na studiach czy innych zajęciach miał styczność z książkami wydawnictwa Cambridge University Press. Ich popularność wynika z doskonałej zawartości merytorycznej wydawanych przez wydawnictwo pozycji oraz ich dostępności. To wszystko za sprawą długiej historii działalności firmy.

Krótka historia Cambridge University Press

książki wydawnictwa cambridge university press

Cabmbridge University Press jest angielskim wydawnictwem działającym od 1534 r. Tym samym uważane jest za najstarsze, nieprzerwanie działające wydawnictwo na świecie. W zakresie jego działalności znajdują się pozycje naukowe, medyczne i edukacyjne, w tym podręczniki akademickie i szkolne obejmujące poziomy edukacji od szkoły podstawowej po studia podyplomowe. Książki wydawnictwa Cambridge University Press skierowane do odbiorców na całym świecie. Biura wydawnictwa działają w Europie, Ameryce Północnej i Południowe oraz na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Oceanii. Dzięki temu książki wydawnictwa Cambride University Press mogą trafić do szerokiego grona odbiorców. Aktualnie firma wydaje ponad 2000 książęk w skali roku, do tego około 230 czasopism naukowych. Do zakresu działania wydawnictwa należy również publikacja Biblii i modlitewników. Dla Cambridge University Press pracuje aż 24 tysiące autorów w 108 krajach.

Przykładowe publikacje

Oferta wydawnictwa, również na rynku polskim jest niezwykle szeroka. Przykładowo, do nauki języka angielskiego wydawnictwo proponuje „Superminds” czy „English grammar in use”. Uczący się niemieckiego mogą skorzystać z „Deutsch im Einsatz German”, a pasjonaci hiszpańskiego z „Panorama Hispanohablante”. Oczywiście oferta jest dużo bardziej rozbudowana i bogata.

Comments are closed.