Chińczyk – rozrywka dla całej rodziny

Gry planszowe to rozrywka, która znana jest od wielu pokoleń i wciąż zdobywa serca młodych graczy. Duża różnorodność planszówek jaką obecnie można znaleźć w sprzedaży pozwala na wybór najlepszego wariantu, który w przyjemny sposób zachęci dziecko do zabawy. Lista zalet jakie posiada tego rodzaju rozrywka jest naprawdę długa co sprawia, że nadal jest ona bardzo popularna. Dlaczego wybieramy gry planszowe? Jaki wybór będzie najlepszy?

Gry planszowe – świetna zabawa dla graczy w każdym wieku

Jedną z podstawowych zalet planszówek jest ich duża uniwersalność. Większość gier tego rodzaju jest bowiem przeznaczona dla graczy w różnym wieku zarówno małych dzieci, starszaków jaki i dorosłych. Możliwość spędzania czasu wspólnie w miłej, rodzinnej atmosferze gry niewątpliwie łączy pokolenia oraz poprawia relacje z dziećmi. Gry planszowe to również świetny sposób na nudę zarówno latem jak i zimą. Warto dodać również kilka słów o możliwościach rozwoju jakie zapewniają planszówki. Wiele z nich pozwala powiem rozwinąć u dzieci i młodzieży możliwości strategiczne oraz znacznie poprawić koncentrację- umiejętności tak niezbędne do poznawana świata oraz nauki.

Chińczyk, scrabble a może statki?

Rynek sprzedaży oferuje naprawdę olbrzymi wybór gier planszowych dla dzieci. Jedną z najczęściej wybieranych o wciąż bardzo popularnych jest klasyczny chińczyk. Gra znana od pokoleń opiera się na prostych zasadach oraz pozwala na doskonalenie umiejętności przewidywania jednocześnie zapewniając dużą dawkę rozrywki. Barwna plansza jaką zwykle posiadają plansze do gry w chińczyka rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Inną bardzo często wybieraną planszówką są screbble, które przeznaczone są dla starszych dzieci, potrafiących już samodzielnie składać zdania. To gra skutecznie poszerzająca słownictwo oraz warunkująca rozwój gramatyczny, która pomimo edukacyjnej formy jest uwielbiana przez dzieci i młodzież. Najprostszą oraz bardzo popularną grą planszową są znane wszystkim statki, które w przeciwieństwie do strabble rozwijają umiejętności matematyczne i strategiczne dziecka. dla najmłodszych wyśmienitą zabawą mogą być klasyczne, barwne memory, które można znaleźć w wielu rodzajach i wzorach. Chociaż nie są one grą planszową świetnie trenują one zdolności zapamiętywania oraz nie zajmują wiele miejsca w wakacyjnej walizce, przez co są idealnym rozwiązaniem nie tylko na zabawę w domu ale również w plenerze.

Jak wybrać najlepszą grę planszową dla dziecka?

Dobre dopasowanie gry planszowej to kwestia bardzo indywidualna. Z pewnością warto dopasować zasady oraz wygląd planszówki do wieku graczy tak aby każdy był zaciekawiony jej przebiegiem. Nie mniej ważne są także preferencje dziecka, każde bowiem lubi co innego i nie zawsze ma ochotę grać w to samo. W sklepach można znaleźć wiele nowoczesnych wersji gier, które na zakup których nie zawsze warto się decydować, ponieważ wiele z nich posiada prostą fabułę, szybko nudzącą maluchy. Przed zakupem dobrze więc sprawdzić dokładną ilość elementów, zasady gry oraz jej przebieg, a także zastanowić się dokładnie nad preferencjami graczy. Ponieważ gry planszowe nie zajmują wiele miejsca a wiele z ich klasycznych wersji jest łatwo dostępna oraz przystępna cenowo warto mieć w zanadrzu kilka rodzajów do wyboru, aby dać maluchom możliwość podjęcia decyzji. Jest to najlepszy sposób na produktywne zagospodarowanie wolego czasu w rodzinnym gronie oraz zdrowy rozwój dziecka w dobie powszechności technologii, która nie zawsze jest korzystna dla dzieci i młodzieży. 

https://www.eduksiegarnia.pl/terapia-gra-terapeutyczno-rehabilitacyjna-chinczyk-gra-planszowa

Comments are closed.